آرامشاوران خبره
آرامشاوران خبره آرامشاوران خبره
جستجوی قوانین و مقررات
 فهرست اخبار 
بایگانی اخبار سال  
 فهرست معاملات و نحوه ارسال و اصلاح آن
 تمدید مهلت ارسال اطلاعات معاملات فصلی سال 1391
 صورتجلسه مورخ 20/3/1392 شورای عالی مالیاتی
 10 گروه جدید از ابتدای سال آینده مشمول استفاده از سامانه های فروشگاهی .
 شرایط خود اظهاری مالیاتی سال 92 اعلام شد
 پایان شهریور ماه آخرین مهلت اعلام نصب صندوق های فروش
 میزان معافیت مالیات بر درآمد حقوق سال 92 ابلاغ شد
 دستورالعمل خوداظهاری مالیاتی بابت عملکرد سال 1391 صاحبان مشاغل
 خبر فوری : اصلاحیه دستورالعمل اجرایی موضوع ماده 169 مکرر
 ثبت نام در سامانه تخصیص شماره اقتصادی شرط معافیت واردکنندگان از پرداخت مالیات علی الحساب
 تمدید مهلت ارسال فهرست و خلاصه معاملات فصلی (خریدوفروش) تا تاریخ ۹۲/۰۳/۳۱
 دستورالعمل سازمان مالیاتی در خصوص نحوه دریافت اطلاعات از سامانه های فروشگاهی
 کسر معافیت حقوق
 ارزش اجاری املاک سال 90و 91
 ارزش معاملاتی سال 1392
 مهم:"تمدید مهلت ارسال گزارشات خرید و فروش زمستان 91"
 تسلیم اظهارنامه مالیاتی دوره چهارم(فصل زمستان) سال 1391
 اعلام نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده در سال 92
 فوری: "تمدید مهلت پرداخت بخشودگی جرائم مالیاتی"
 مهم "بخشودگی جرائم مودیان مالیاتی" مهم (مالیات عملکرد، حقوقی، تکلیفی، ارث، حق تمبر و مالیات بر ارزش افزوده)

 اخبار 
5 درصد نرخ « علی الحساب » مالیات عملکرد پیمانکاران کاهش یافت
بر اساس قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده 104 قانون مالیات های مستقیم، پنج درصد مالیات علی الحساب دریافت کنندگان وجوه به سه درصد کاهش یافت.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران ، "علی عسکری" رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور بخشنامه ای ، احکام مالیاتی مرتبط با قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده 104 قانون مالیات های مستقیم را اعلام کرد .

در این بخشنامه آمده است : در ماده 104 قانون مالیات های مستقیم مصوب 1366 و اصلاحات و الحاقات بعدی آن، عبارت « پنج درصد ( 5 % ) آن به عنوان علی الحساب مالیات مودی ( دریافت کنندگان وجوه ) کسر و ظرف سی روز » حذف و عبارت « سه درصد (3 % ) آن به عنوان علی الحساب مالیات مودی ( دریافت کنندگان وجوه ) کسر و تا پایان ماه بعدی » جایگزین می گردد .

دیگر احکام مالیاتی مندرج در قانون مذکور بدین شرح است : ماده 9 – کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده (2) این قانون که طرف قرارداد با پیمانکاران و مهندسین مشاور می باشند مکلفند مالیات و عوارض مربوط به هر صورت وضعیت را ظرف یک ماه از دریافت صورت وضعیت پرداخت نمایند در غیر اینصورت دستگاه مذکور ، مشمول پرداخت اصل مالیات و عوارض متعلق و جریمه های مربوط به آن می گردد.

ماده 10- دولت مکلف است به منظور تسریع در پرداخت مطالبات پیمانکاران طرح های صنعتی و معدنی در چارچوب بودجه سنواتی اوراق مشارکت منتشر نماید . این اوراق می تواند در بورس اوراق بهادار معامله شود و برای پرداخت مالیات و خرید شرکت های دولتی از سازمان خصوصی سازی مورد استفاده قرار گیرد .

ماده 12- کارگران ایرانی اعزامی موضوع قراردادهای صدور خدمات فنی به خارج از کشور به شرط داشتن گواهینامه شغلی از وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت هر گونه عوارض و مالیات معاف می باشند.

ماده 17- افزایش سرمایه بنگاه های اقتصادی ناشی از تجدید ارزیابی دارایی های آنها ، از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون به مدت پنج سال از شمول مالیات معاف است مشروط بر آن که متعاقب آن به نسبت استهلاک دارایی مربوطه و یا در زمان فروش ، مبنای محاسبه مالیات اصلاح گردد و بنگاه یاد شده طی پنج سال اخیر تجدید ارزیابی نشده باشد. آیین نامه اجرایی این ماده به وسیله معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و وزارت امور اقتصادی و دارایی با همکاری وزارت صنعت ، معدن وتجارت تهیه می شود و حداکثر ظرف شش ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون به تصویب هیات وزیران می رسد . بنابراین با عنایت به مقررات قانون فوق الذکر ازتاریخ لازم الاجرا شدن قانون مذکور (25/6/91 ) پرداخت های مشمول مالیات تکلیفی موضوع ماده 104 قانون مالیات های مستقیم و موارد اضافه شده در اجرای تبصره (5) ماده مذکور ، توسط اشخاص صدر این ماده مشمول کسر سه درصد ( 3%) علی الحساب مودی می باشد که می بایست پرداخت هر ماه حداکثر تا پایان ماه بعد به حساب اداره امور مالیاتی واریز گردد . پرداخت های انجام شده قبل از لازم الاجرا شدن این قانون از حیث میزان علی الحساب مالیات قابل کسر و موعد پرداخت تابع مقررات قبل از اصلاح ماده 104 قانون مالیات های مستقیم می باشد .

رسانه سازمان امور مالیاتی ۳ آبان ۱۳۹۱ ۰۷:۱۱

 

 ابزار 
نسخه چاپی
نقشه سایت نقشه سایت
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده

طراحی سایت و پورتال، هاست و سرور اختصاصی - رادکام